niedziela, 31 stycznia 2016

TOP 3 KSIĄŻKI O MODZIE!


W tym poście, chciałabym zaproponować Wam moje TOP 3 książki o modzie. Wiele osób sądzi, że moda to tylko zakupy i wydawanie masy pieniędzy...WCALE NIE! O modzie można wiedzieć i czytać bardzo dużo. Tkaniny, kolory, materiały, faktury...i wiele innych! Można też czytać o ikonach stylu, czy wielkich domach mody. Moda, to bardzo szerokie pojęcie, i za nim samym kryje się bardzo wiele. Proponuję Wam dzisiaj książkę o historii mody, o różnych radach dotyczących np. białej basic'owej koszuli, i o ciemniejszej stronie mody. Pod tym opisem znajdziecie krótkie opisy książek, wraz ze zdjęciami okładek i autorami. W sklepach możecie kupić wiele różnych książek i mam nadzieję, że trochę Was zainspiruję i znajdziecie swoją ulubioną! Weźcie gorącą herbatę i pogrążcie się w lekturze.:)
                                                                                                        ~Stephanie
1. ,,100 LAT MODY"~ Cally Blackman
Jest to ksiąka opowiadająca o historii mody na przełomie 100 lat. Zawiera świetne zdjęcia i masę ciekawych informacji. Można przeczytać o kultowych modelach butów, czy o słynnych projektantkach. Warto przeczytać, co nosiło się też 100 lat temu :-)

2. ,,Bądź chic"~ Emilie Albertini, Anne Humbert
W książce, znajdziecie wiele przydatnych informacji o takich rzeczach jak biała koszula czy dżinsy, ale też wiele innych. Na przykład wszystkie rodzaje i modele butów, różne rady i DIY jak podrasować coś samemu w domu. Gorąco Wam polecam!
3. ,,Vogue za kulisami świata mody"~ Kirstie Clements 
Bardzo pasjonująca opowieść już nie o samej modzie ale bardziej o czasopiśmie ,,Vogue'' i jego ciemniejszej stronie. Ukazuje dzieje byłej redaktor naczelnej australijskiego ,,Vogue'', która została zwolniona ze swojego stanowiska po ponad 13 latach. Pokazuje, że w modzie nie zawsze jest tak kolorowo jak nam się często wydaje. Warto przeczytać, też o ,,kulisach świata mody".


Vogue. Za kulisami świata mody - Clements Kristie
Źródło z jakiego wzięłam zdjęcia: google grafika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz